Vyžití

Léto:

Velké Karlovice - díky své poloze je ideální výchozí bod pro turistické a cykloturistické cesty do celé oblasti Beskyd. Dále je možné využít mnoho možností ke koupání. Ve Velkých Karlovicích naleznete také 9ti jamkové golfové hřiště v golf klubu Horal, nebo tenisové kurty, které se nachází v kempu Machůzky.


Tipy na výlet:

Karlovské muzeum, dřevěný kostel Velké Karlovice, Rožnov pod Radhoštěm-valašský skanzen, rozhledna Miloňová, Bumbálka - rozhledna Súkenická, Památník A. Strnadla Nový Hrozenkov,zámek Vsetín, Valašské Meziříčí – muzeum Valašsko.

Turistika:

Oblíbená a atraktivní je 14 km dlouhá turistická trasa, která vede přes hřeben Soláň, Kotlovou, Benešky, Polanu, Vysokou (nejvyšší vrchol Vsetínských vrchů), k turistické chatě Na Třeštíku. Trasa nabízí krásné výhledy na hřeben Javorníků, Moravskoslezské Beskydy a slovenské pohoří Malou Fatru, Strážcovské vrchy,Roháče, a za hezkého počasí i na Jeseníky a Hostýnské vrchy. Další oblibenou trasou je hřebenová trasa Bumbálka, Portáš, Kohútka. Navštívit můžete také pramen řeky Bečvy, který se nachází nedaleko od Bumbálky.


Kam na kole:

Kolem chalup vede· cyklostezka Bečva, po které dojede až k hotelu Horal a·v opačném směru na Vsetín. Cyklostezka je nenáročná a dá se zvládnout i s dětmi. U kempu Machúzky cca 300m od chalup je vychozí bod cyklotras, které vás provedou typickou valašskou krajinou. Pro vyznavače trailů, je ve Velkých Karlovicích v lyžařském areálu Kyčerka, bikepark Kyčerka.

Koupání:

Kromě turistiky a cykloturistiky, můžete navštívit krásné koupaliště ve Velkých Karlovicích s nerezovým vyhřívaným bazénem. Pokud jste vyznavači přírodního koupání, tak můžete zavítat k štěrkovému jezeru „Balaton“, které se nachází mezi Karolínkou a Novým Hrozenkovem, cca 7km od Chalup. Jezero a okolí prošlo v roce 2010 revitalizací z fondů EU. K jezeru vede přímo od chalup cyklostezka Bečva. Další velmi pěkné koupaliště, ke kterému dojedete z velké části také po cyklostezce je koupaliště ve Zděchově. Při nepřiznivém počasí je možno navštívit termální bazény na hotelu Horal.

 

Zima:

Velké Karlovice - ráj lyžařů. Tento přívlastek je opravdu na místě, ve Velkých Karlovicích a okolí naleznete 10 větších lyžařských středisek a mnoho dalších malých vleků, mimo sjezdové lyžování si příjdou na své také běžkařy, upravovaná stopa se nachází cca 200m od chalup.

Lyžařské areály:

Machůzky (250m), 2 vleky, 2 sjezdovky s délkou 1050m, večerní lyžování
U Bambuchů (1,5km) 3 vleky, 3 sjezdovky, večerní lyžování.
Kyčerka (4km) 8vleků , 8 sjezdovek. Ideální středisko pro celou rodinu, večerní lyžování. 
Soláň (6km) 6 sjezdovek i pro náročné lyžaře a Soláň sedlo (6km) 2 sjezdovky pro nenáročné lyžaře. 
Karolinka (6km) 1 vlek(kotva), 2 sjezdovky, snowpark, večerní lyžovaní. 
Kohútka (12km) 5 vleků, 1 sedačková lanovka, 10 sjezdovek. 
Razula (5km) 1 vlek(kotva)2 sjezdovky, délka 1000m.
Kasárna (8km) 4 vleky, 4 sjezdovky nejdelší 600m. 
Makov (15km) 4 vleky, 6 sjezdovek, nejdelší 1450m. 
Bílá (22km) 6 vleků, z toho jedna sedačka, 9 sjezdovek

Běžecké tratě:

Ve Velkých Karlovicích naleznete 13 strojově upravovaných běžeckých tratí. Tratě procházejí cca 200m od chalup. Na těchto tratích se každoročně koná karlovská 50tka (součást seriálu Ski Tour). Velmi oblíbené jsou také hřebenové trasy. Seznam tratí naleznete ZDE.

 
 

Chalupy Za Starů školů, ubytování Velké Karlovice (Beskydy), pronájem chalup  |  Tel.: +420 777 014 629  |  info@velke-karlovice.com

  Facebook